Implică-te !

Åži tu poÅ£i să aduci zâmbetul pe faÅ£a unui copil sau tânăr !

Copiii ÅŸi tinerii străzii au nevoie de sprijin pentru a putea ieÅŸi din situaÅ£ia de extremă dificultate în care se află. Îi poÅ£i ajuta ÅŸi tu implicându-te în activitatea AsociaÅ£iei Stea de luptă împotriva cerÅŸetoriei ÅŸi a exploatării copiilor ÅŸi tinerilor susÅ£inându-i să devină independenÅ£i prin educaÅ£ie ÅŸi obÅ£inerea unui loc de muncă.

·            DirecÅ£ionează spre noi  produse (alimente, haine, mobilă, aparatură electrocasnică)

Dacă ai ceva de care nu mai ai nevoie dar este în stare bună, poÅ£i sprijini buna funcÅ£ionare a centrului de zi ÅŸi a locuinÅ£ei sociale. Noi le vom distribui doar acelor copii ÅŸi tineri care îÅŸi dau silinÅ£a să se implice în activităţi educative. Noi nu încurajăm întreÅ£inerea ÅŸi dezvoltarea dependenÅ£ei de donaÅ£ii ci oferim o ÅŸansă celor care depun eforturi pentru a se integra !

Avem nevoie de :

-      Alimente : hrană rece pentru cei 15-20 de copiii ÅŸi tineri ai străzii care participă la activităţile educative ale centrului de zi ÅŸi hrană diversificată pentru cei 6 tineri din locuinÅ£a protejată.

-      Haine ÅŸi încălţăminte pentru a asigura minimum câte 2 seturi de îmbrăcăminte adaptată pe sezon pentru beneficiarii din locuinÅ£a protejată ÅŸi pentru cei din centrul de zi astfel încât să îÅŸi poată menÅ£ine o stare bună de igienă.

-      Caiete ÅŸi produse de papetărie pentru activităţile de alfabetizare ÅŸi activităţile de animaÅ£ie socio-educativă

Zilnic, avem nevoie de alimente pentru a asigura o masă pe zi pentru copiii şi tinerii care frecvventează centrul de zi şi pentru a asigura hrana celor 6 tineri din locuinţa protejată care au loc de muncă şi sunt pe drumul spre independenţă.

Periodic, avem nevoie de haine pentru tinerii din locuinţa protejată şi pentru cei din centrul de zi

·            Sprijină financiar acÅ£iunile noastre prin Unicredit Å¢iriac Bank:

Cont Lei : RO 12 BACX 0000 0030 2050 9000

Cont euro : RO 82 BACX 0000 0030 2050 9001

Oricine poate face o donaÅ£ie în conturile noastre sau direct la sediul asociaÅ£iei B-dul O.Goga Nr.14 Satu Mare.

Persoanele juridiceau posibilitatea ÅŸi drepul să sponsorizeze activităţile AsociaÅ£iei Stea cu 20% din impozitul pe profit, in limita a 3 la mie din cifra de afaceri. În aceste limite sponsorizarea respectivă este deductibilă din impozitul pe profit. Sponsorizarea este reglementată prin Legea nr.32/1994, modificată ÅŸi completată prin Legea nr.394/2006.

·            Oferă un loc de mună tinerilor cu care lucrează AsociaÅ£ia Stea

AceÅŸti tineri sunt susÅ£inuÅ£i de către echipa noastră pentru a-ÅŸi găsi ÅŸi a-ÅŸi păstra locurile de muncă. Îi sprijinim pentru dezvoltarea deprinderilor de viaţă independentă, responsabilizându-i cu privire la propriul lor viitor.

Formular 230 pentru 2% | Fisier : >131_cerere_230_2014.pdf

Formular 200 pentru 2% | Fisier : >132_dec_200_2014.pdf