2016-10-11

Concurs de fotografie pentru tinerii din Satu Mare

Tinerii din Satu Mare, cu vârste cuprinse între 15 și 24 de ani, sunt invitați să participle la concursul de fotografie « Implică-te în problemele comunității tale ! »

Evenimentul este organizat de către Asociația Stea în parteneriat cu Centrul de Prevenire, Evaluare și Consiliere Antidrog în cadrul proiectului “Voluntariat – resursă pentru comunitate, ce are ca scop creșterea gradului de implicare a tinerilor în viața comunității. Proiectul de tineret este finanțat de către Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Satu Mare.

Fotografiile înscrise la concurs trebuie să reflecte una din următoarele teme de interes pentru tineri : consumul de droguri, discriminare, delicvență juvenilă.

Participanții vor aduce/trimite lucrările lor la sediul Asociației Stea, bulevardul Octavian Goga nr.14, în perioada 11-31 octombrie 2016, în zilele de luni până vineri, între orele 8.30 – 16.00.

Preselecția pentru alegerea celor 20 de fotografii care vor intra în concurs și expoziție va avea loc în perioada 2 – 6 noiembrie. În intervalul 7 – 9 noiembrie va avea loc o expoziție publică cu lucrările selectate, sătmărenii având posibilitatea să voteze fotografiile preferate printr-o urmă mobilă și pe facebook. Finala concursului pentru tineret și premierea câștigătorilor va avea loc în 11 noiembrie în cadrul unei Gale.

Detalii, regulamentul și termenii de concurs pot fi consultate pe urmatoarele adrese: http://asociatiastea.blogspot.ro/2016/10/concursul-judetean-de-fotografie-pentru.html, www.asociatiasteasm.roși pagina de facebook Asociatia Stea Page.

Despre Asociaţia Stea

Asociaţia Stea este o organizaţie neguvernamentală înfiinţată în anul 2004 a cărei misiune este aceea de a contribui şi de a milita pentru respectarea drepturilor fiecărui copil şi tânăr, pentru ca acesta să se dezvolte ca parte a unei societăţi responsabile. Asociaţia Stea luptă împotriva cerşetoriei şi a exploatării copiilor şi tinerilor susţinându-i să devină independenţi prin educaţie şi obţinerea unui loc de muncă.

Pentru mai multe detalii, vă stăm la dispoziţie la telefon 0751909535, persoana de contact: Diana Joldoș-Bretan, coordonator voluntari sau va rugăm să accesați : www.asociatiasteasm.ro

Inapoi