OFL Satu Mare a oferit o masa imbelsugata copiilor si tinerilor strazii

In data de 7 mai, curtea Centrului de zi al Asociatiei Stea s-a umplut de bucurie. Organizatia Femeilor Liberale Satu Mare, in frunte cu viceprimarul Marcela Papici, a oferit copiilor si tinerilor strazii, beneficiari ai Asociatiei STEA, bucate traditionale, fructe, sucuri si prajituri, pe langa alimente de baza precum ulei, faina etc.

Copiii si tinerii prezenti au primit oua colorate si la initiativa Marcelei Papici, au ciocnit unii cu altii si au cantat “Hristos a inviat”, marcand astfel si ei Sfintele Sarbatori Pascale, chiar daca conditiile vietii pe care o duc nu le-au permis acest lucru.

La  plecarea musafirilor darnici, un tanar al strazii, beneficiar al Asociatiei STEA, a tinut sa-si exprime multumirile femeilor liberale, spunandu-le: “De cand sunt eu la Centrul de zi al Asociatiei STEA, atata lume si asa o masa bogata n-am vazut niciodata. Va multumim!”.